Andrej Babiš si mění náměstky

Tak na jednu stranu to chápu, na druhou stranu – kde jsou ty výkřiky Ano 2011, že je třeba mít služební zákon a neměnit úředníky vždy po převartu v podobě nové vlády? Vždyť každý úředník se musí se svou prací sžít a než se sžije, tak proběhnou předčasné volby a je znovu vyměněn. A každá vláda to komentuje vždy ve smyslu – přivedl jsem si loajální lidi, kterým věřím. Tomu já rozumím, ale proč po každých volbách jsou takovéto škatulata? A nebudou i příště?

Pokud se po dalších volbách změní vládnoucí strana na resortu, tak určitě budou. Znovu se bude vyplácet odstupné, znovu bude nový úředník hledat, kde je toaleta a bar s kantýnou, znovu se bude začínat odznova. Takhle nikdy nemůže státní správa fungovat dokonale. Podobně je to i v USA, kde si nová vláda přitáhne novou smečku úředníků, která má jen jednu devizu – je loajální k novému vůdci. Naproti tomu v Británii většina lidí i po “převratu” zůstane sedět na svých židlích. Zkušené úředníky si nový pán na ministerstvu hýčká. Né tak u nás. Je třeba totiž dát funkce loajálním lidem, co prostě svého mesiáše příště znovu podpoří, třeba v mocenských bojích uvnitř strany.

Tohle není cesta, kterou se dá dlouhodobě jít, bohužel u nás je to již skoro 25 let běžnou rutinou. Ani Andrej Babiš to zřejmě nechce změnit.

Jedna odpověď to “Andrej Babiš si mění náměstky”

  1. David Says:

    Koho a co si mění mi je tak trochu jedno, jediné v co doufám, že prosadí je, omezení polských hnusů na našem trhu a pozvednutí českých výrobků.

Zanechte komentář