Další útok neznámého etnika na policisty

Hluboko v regionálních zprávách šlo dnes tady najít zajímavou zprávu. O co šlo? Policista si šel v rámci běžného vyšetřování zjistit potřebné informace do jednoho sídliště v Chanově. Jeden z obyvatel ho pobodal na paži, pořezal na hrudi a vyhodil z okna ve druhém patře. Policisté nechtějí komentovat, o jaké neznámé etnikum šlo, či se jedná dokonce o Romy.

“Podle mě je chyba, že tam šel policista sám”, řekl Petr Bažo, šéf Chanovského fotbalového klubu. Hm…tak policista se jde zeptat, zda někdo někoho neviděl, nebo neslyšel a je vyhozen z okna…To tam měla dojet URNA? Viděli byste potom ty titulky v novinách? “Šel si prověřit totožnost, vzal si sebou jednotku ostrých chlapců. Když to neznámé etnikum vidělo, řeklo že nikoho nevidělo a všichni se přátelsky rozešli”.

Možná by to bylo lepší. Mladý policista by neležel v nemocnici na JIPce a neznámé etnikum by mohlo pořádat protesty, jak jsou na ně všichni zlí a že skoro vyrazili dveře…

Co k tomu říci? Paralela s Vítkovem je patrná…vyhodit někoho z druhého patra je zkrátka v úmyslu ho zabít. To nemluvím o pořezání. Dvacetpět let musí být cítit ve vzduchu.  Malé štěstí měl ten policista – kdyby se bránil a vytáhl bouchačku, půjde tak na těch 15 -20 let do vězení. Pokud přežije bez hlubších následků, může být rád, že to vlastně dopadlo dobře.

Nicméně pozor, třeba se policista neuklonil, špatně představil, nepozdravil, nepoprosil…to ovšem zcela po právu dostal na frak. To se v lepší společnosti prostě neodpouští.

Nelze komentovat.