Kalousek přináší zdražení uhlí o polovinu

Tak ve článku na iHned se píše zhruba tohle – od 2014 se plánuje výrazné zdražení uhlí, topných olejů i plynu. Zdražení má být výrazné, až o polovinu a má přinést do rozpočtu až 5 miliard korun. Se vším souhlasí i Greenpeace.

Vše mají zaplatit ale pouze domácnosti, na velké firmy a teplárny či elektrárny se to vztahovat nemá. Ze článku cituji následující odstavec:

Se zavedením uhlíkové daně souhlasí ekologové. „Jakýkoliv krok ke zdanění uhlíku je důležitý, ačkoliv většinu exhalací mají na svědomí velké firmy, které dostávají většinu emisních povolenek zdarma,“ řekl týdeníku Ekonom Jan Rovenský z ekologického sdružení Greenpeace.

Takže podtrženo sečteno, i ekologové souhlasí se zavedením této další daně, i když je jim jasné, že nejvíce znečišťují právě velké firmy a teplárny či elektrárny.

Jakou to má logiku? Teď je jasné, že lidi budou topit opravdu vším, co jim přijde pod ruku. PETky, zbytky, pneumatiky…to bude ta správná ekologie v praxi.

Jedná se o naprosto likvidační daň, hodně lidí zkrátka na ekologické topení nemá. A když se zdraží i ekologičtější plyn, tak už není žádná alternativa.

Jak dlouho si necháme kálet na hlavu?

Nelze komentovat.