Zeman jmenuje vládu, je tedy snad poražen?

Ve středu 29. ledna 2014 ve 14.00 hodin bude jmenována Sobotkova vláda. Prezident Zeman poznal, že už nemá kam uhnout a i když se snažil seč mohl, Sobotky asi nepotopí. Alespoň ne nyní. Ovšem času má ve své prezidentské funkci ještě 3 roky. V této dlouhé době se může udát ještě hodně zvratů, klidně i předčasné volby. Ostatně budoucího premiéra Sobotku může klidně zaříznout i charizmatičtější osobnost, totiž Andrej Babiš. A jako tvrdý byznysmen to jistě dokáže. Nechá v tom ČSSD vykoupat, řekne že oni chtějí pořád zvyšovat daně a krást a odejde z koalice, jako jediný spravedlivý člověk.

Vláda padne a Ano 2011 tentokráte volby vyhraje s tím, že dá zemi po těch hnusných levičácích do pořádku. Lidi to vezmou jako fakt a Andrej Babiš vyhraje s velkým náskokem. Možná bude mít i většinu. A pak se uvidí. A pokud nebude mít většinu, v Úsvitu nebo v podobné straně najde jistě podporu, když jim přislíbí prosazení veřejného referenda nebo něčeho jiného. A pojede se dál. Možná méně okatě, ale pochybuji že korupce vymizí alespoň z poloviny. Jenom už to bude jiný level. Ne sedm milionů v krabici od vína, ale 7 miliard na dotace do zemědělství, na podporu biopaliv či zelené nafty.

Anebo se třeba pletu a vše dopadne dobře. To uvidíme v následujích nelehkých časech, ale lehko nebylo nikdy. Vždy se bojovalo o přežití a jen silní přežívají…

Jedna odpověď to “Zeman jmenuje vládu, je tedy snad poražen?”

  1. David Says:

    Všechno je to podle mě jedna velká šaškárna, která se může odehrávat jen u nás. Ať už to dopadne jakkoliv, tak bohatý budou hrabat dál a chudý chudnout, což je na tom celém nejsmutnější.

Zanechte komentář