Důchodový účet je v mínusu

Na tomto severu vyšel opět zajímavý článek o našich důchodech. Jak je to  ve skutečnosti?

Jediný, kdo platí  spolehlivě sociální a zdravotní jsou zaměstnanci. Těch se nidko neptá, prostě se jim to strhne ze mzdy. Stejně tak i zaměstnavatelé – musí prostě tuto daň za své lidi odvádět. Není jiná možnost.

Chybné je ovšem vybírání pojištění od živnostníků. Ti platí ve své podstatě velmi málo a pojistné se jim má ještě více snižovat. Ano, živnostník si musí hledat práci a jede na svoji zodpovědnost…to vše beru, ale výhod má více.

Každý živnostník co znám je v postatě chudák…Auta, nemovitosti, luxus…ale každoročně hospodaří skoro s mínusem, aby dostal doplacený daňový bonus na děti. Jak to, že nikoho nezajímá, kde bere peníze? Že vydělává v podstatě tak málo, že by měl žít z ruky do huby?

Stát také špatně tyto poplašné zprávy interpretuje. Žádný účet důchodového pojištění neexistuje. Stát prostě vybírá daně a všechny poplatky na jednu hromádku a z ní se zkrátka bere…tu na důchody, tu na dopravu, tu na platy elity národa (parlament, prezident, soudnictví).

A co píšé v komentářích?

Totálně zdevastovat a vytunelovat průběžný systém, tak aby prostřednictvím spřátelených medií se vytvořila společná celonárodní jednotná myšlenka všezachraňujících soukromých fondů. A lidi ve frenetickém strachu začnou valit své úspory do soukromých kapes pardon fondů.. Copak si někdo myslí, že pokud by byl důchodový fond ve 40 miliardovém přebytku, že by někdo začal uvažovat o pádu průběžného systému.Pozn.: Ano, to je i můj názor…lidi jsou lidi a každý, kdo může, se stará především sám o sebe. A poslanec rád zvedne ruku pro něco, uz čeho má vlastní profit. Věřte tomu, že spousta poslanců má spřátelené firmy(kde možná i figurují jako skuteční vlastníci), kam se snaží dohodit kšeft.

Panuje čím dál větší naštvanost na komuniksty! ……. Důvod? ….. Jak to, že tu nechali majetek jen cca na 21 let !!!!! Pozn.: Možná trošku cynické, ale něco na tom bude.

Po roce 89 byl důchodový účet v přebytku. Klaus ho ale použil na svůj “vyrovnaný” rozpočet. Současní vládci zdědili nezadluženou zemi se zlatým pokladem, fungujícím zemědělstvím a s průmyslem, který vyžadoval restrukturalizaci. Po 20 letech zlato nemáme, zemědělství je zničeno a průmysl rozkraden (ano, existují výjimky). Místo občanů platících daně máme miliony vysavačů odčerpávajících ze státní kasy tu dávky, tu DPH, tu “provize”. Místo vládců všemocných, kteří se ale panicky báli svého lidu, tu máme vládce ještě všemocnější, kterým jsme akorát pro srandu. Pozn.: Mno nevím, kdo co vysál, ale je fakt, že země je zničená a zdevastovaná. Že tak nějak ještě žijeme je navzdory vládě.

Ta ovšem není pravicová…zapomeňte!

Nelze komentovat.