Jak Kalousek nemá zájem o 8 miliard

V době, kdy stát zvyšuje represivní chování vůči obyčejným lidem (termín vyprodukovaný soudruhem Paroubkem a podobnými) to zní jako neuvěřitelná věc. Jednoduše řečeno – Česko má někde prachy, samo Švýcarsko nám říká a volá héééééééj mátu tu nějakou vatu, vy to fakt nechcete?

Tak Český stát možná chce, ale bohatýr Kalousek nemá zájem, zdroje jsou. Pak nechápu schodkový rozpočet, zvyšování DPH, retrozrušení příspěvku na stavební spoření (jak lze změnit běžící smlouvu bez souhlasu obou stran, není to protiústavní???) a dalších mnoho věcí.

Stát rozhazuje miliardy zbytečně, dává je kamarádíčkům za předražené státní netransparentní zakázky vylosované počítačem, který ví co vylosovat a najednou nám někdo cpe prachy a pan Kalousek nemá zájem?

Citujme např. ihned.cz: Tím, že jsme se nepřipojili Jako poškozená strana k trestnímu řízení do té doby, než byla letos v říjnu podána obžaloba, nám podle Švýcarů výrazně snížilo šance na získání případného odškodného.

Toto už je dobrá korupce, toto už je hromada peněz. Kdyby Vám někdo ukradl peníze a další Vám říkal – hele máme důkazy, stačí slovo a prachy dostaneš zpět, jak se zachováte? Jako Česko? Jo díky za upozornění, ale víš jako kdo by se s tím staral, my ty prachy vytáhneme z lidí jinak, kašleme na jistý prachy…

Vysvětlení je nasnadě: státní úředníci jsou v této špinavosti zainteresováni. Jinak to není možné. Nebo máte někdo jinou variantu? Co by je motivovalo jinak se na penízky vykašlat?

Nelze komentovat.