Kalousek brojí proti pracujícícm důchodcům?

Na idnesu opěk pěkný článek. Pan ministr financí Kalousek zde vyhrožuje pracujícím důchodcům, že trestu neujdou. No ale přece, pokud to udělali šikovně, jednali v rámci zákona, takže co? Anebo se udělá zase pěkná kulišárna a dodělá se nějaký zákon na míru, jako v případě stavebního spoření?

Pod článkem se rozjela slušná diskuze…vyberme nějaké perly, citujeme:

To panu Kalouskovi verim. Na penzisty si MF doslapne. Na firmy co obchazi zakony poslednich 20 let uz takova vule neni.

Zákon je zákon a pokud se důchodci dle něj chovají, je vše v pořádku. BuBuBu Kalousku, opravte raději ten zákon když se vám nelíbí. Doufám, že to případně důchodci doženou až do Štrasburku.

Na objasnění, nejsem zatím důchodce.Co mě však šokuje, lumpi kteří korumpovali a kradli dostanou amnestii. Důchodci, které chce Kalousek okrást ,využijí blbosti tvůrců zákona a mají být za to postiženi. Kde je ta Vaše proklamace páni politici, co není zakázáno, je dovoleno. To nemůže poctivě pracující důchodce využít nedomyšlený zákon? Pokud bych Kalouska potkal, řekl bych mu asi můj názor na něj stručně a ručně. A určitě by to nebylo, jako s tím usmrkancem.

Panel Kalousku vy se divite ze duchodci se snazeji obchazet zakon? A co delaji nekteri nasi politici kazdou chvilku? Aha chapu vy si vlasne zakony delate tak aby jste je mohli legalne obchazet.

No je tam toho moc…co si dovoluje pan Kalousek to už je moc…když nemá zákon, anebo ho sám spackla, tak aspň nějaké to vyhrožováníčko…holt…uvidíme…

4 Odpovědí to “Kalousek brojí proti pracujícícm důchodcům?”

 1. Jiří Eliáš Says:

  Neuvěřitelné! Kalousek vyhrožuje 30 tisícům lidí nějakými sankcemi a postihy za to, že využívají zákonných možnosti k tomu, aby nepřišli o peníze. Za takové výroky by měl premiér Kalouska okamžitě odvolat. V Listině základních práv a svobod je dle ustanovení Hlava I., článek 2, odstavec (3) zcela jasně uveden následující text:
  Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit,
  co zákon neukládá. Co tedy ti důchodci provedli protizákonného? Pracující důchodci musí platit sociální a zdravotní pojištění jako ostatní daňové subjekty, musí plati daň z příjmu jako ostatní subjekty, tak čeho se tedy dopustili, že by neměli mít nárok na úlevu na dani jako všichni ostatní? Naprostá většina těch důchodcú nepracuje jen tak z plezíru, ale proto, aby měla ke svému malému důchodu (většinou sotva na přežití) ještě něco navíc. Ten důchod však není sociální dávkou, ale pojistným plněním, které je vypláceno na základě předchozího mnohaletého placení pojistného, jenž byl každý povinen ze zákona platit. Doufám, že celou tuhle část zákona někdo dá k posouzení Ústavnímu soudu jako diskriminační a tato bude zrušena. Je to vyložený hnus odírat staré a hůře zaopatřené občany, zatím co si Kalouskové a další mocipáni přidávají platy, ruší zdanění svých náhrad a tunelují tento stát všemi možnými způsoby. Kalousek by už dávno za ty své zlodějny sedět někde na Ďábelských ostrovech, aby se sem už nikdy nemohl vrátit. Za komunistů určitě nebyl žádný ráj na zemi, ale i velcí papaláši se báli aspoň nějakého tajemníka či jiného potentáta. Tyhle dnešní zloději se už bohužel nebojí ani čerta, ani pánaboha. Je už snad nejvyšší čas tuhle svoloč surově vykopat od svých koryt a vyhnat je někam, kde už nebudou moci škodit. Jim totiž nikdy nešlo o nějaké občany, ale o ovčany (odvozeno od ovce), se kterými si mohou dělat, co chtějí, hlavně když je zase příště zvolí. Ostatní projevy ovčanů jsou předem zakázané – to nám Kalousek právě dává najevo. Nebuďte ovčany, ale staňte se občany!

 2. admin Says:

  Mno já myslím, že kdo pracuje, měl by mít onu slevu a je šumafuk, zda je to důchodce nebo ne…a vše proběhlo dle zákona, Kalousek si to zase ohýbá jako s akciemi za 1 Kč…u mezinárodního soudu je bez šance…

 3. georg Says:

  Každý by měl mít právo vydělat si jak chce a proč dávat výhody jen lidem v produktivním věku? to se tady zase bude nějaká skupina občanů diskriminovat?

 4. viagra for women Says:

  Finasteride Precio Espana Propecia

Zanechte komentář

Moved Permanently.