Kalousek nebo Babiš? Kdo je lepší?

„Pan Kalousek se stal za 20 let v politice symbolem korupce a neustále demagogicky lže o všem,“ reagoval vicepremiér Andrej Babiš pro ParlamentníListy.cz na výtky místopředsedy TOP 09. Miroslav Kalousek totiž kromě kritiky „projídacího“ rozpočtu hovořil o Babišovi v rozhovoru pro časopis Týden takto: „Babiš je někdo, kdo chce toto hřiště, kterému říkáme parlamentní či liberální demokracie, zcela změnit. Proto tu nejde o ideového soupeře, ale systémového nepřítele.“ Babiš označil Kalouskovo podezření, že republiku směruje k autokracii, za směšné.

Jablkem sváru obou politiků je teď hodnocení rozpočtu na rok 2014, jehož kritiku Kalousek doplnil o ještě silnější vyjádření na adresu vicepremiéra. „Babiš je někdo, kdo chce toto hřiště, kterému říkáme parlamentní či liberální demokracie, zcela změnit. Proto tu nejde o ideového soupeře, ale systémového nepřítele,“ uvedl také v rozhovoru pro Týden Kalousek, který znovu upozorňoval na nebezpečí kumulace politické, ekonomické a mediální moci: „Jeho osoba, jeho hnutí, představuje tu nejvyšší míru ohrožení svobody každého z nás i ohrožení demokracie jako takové.

Myšlenka na to, že by Babiš zpochybňoval demokratický systém, dopálila také poslance ANO Martina Komárka: „To už se ani nedá říct, že je to hloupost, ale vyložená pitomost. Co je to za blbost? Jaké autokratické řízení? Tady vládne řádně zvolená vláda kontrolovaná řádně zvolenou sněmovnou. Bohužel někteří lidé z opozice nemají žádné téma, tak opakují věci, které jsou zřejmé nesmysly.“ Komárek zároveň upozornil na skutečnost, že Andrej Babiš je sice velmi silná osobnost, ale to je i Bohuslav Sobotka. „Samotného mě překvapilo, jak silný je politik,“ řekl na adresu premiéra.

„Média přestala plnit svou kontrolní funkci,“ doplnil také, což vysvětluje tím, že část médií Babiš koupil, zbytek lze ovládat přes reklamu a dohodou s jinými vlastníky; novináři, kteří v médiích působí, se obávají zveřejňovat pravdu, protože by se jim to mohlo vymstít. Jednoduše řečeno, žádný běžný novinář nepůjde proti majiteli deníku, který ho živí. „Proto je namístě říci, že se dnes bojíme o demokracii,“ zdůrazňuje Kalousek, který zmiňuje i to, že kdyby se takhle choval on jako ministr financí, tak by ho novináři rozvěsili po kusech na stromy.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Nelze komentovat.

Moved Permanently.