Kdo ve skutečnosti řídí Českou Republiku?

Na zajímavý článek lze narazit na iDnesu.Opět se vyskytla nějaká nahrávka, kde lobbista Miloslav Kožnar tvrdí, že Českou Republiku neřídí předseda vlády, ale elektrárenská firma ČEZ.

Jedná se o případný pokles akcií ČEZu, pokud by vyšla najevo “pravda” o dostavbě elektrárny Prunéřov. Proto prý ČEZ štědře sponzoruje politické strany.

Prý má Prunéřov nasmlouvané zásoby uhlí pouze do roku 2032, zatímco na návratnost investice 25 miliard je nutný provoz elektrárny až do roku 2044.

Co k tomu říci? Vezměme si inspiraci z komentářů pod článkem.

1) Elektrárny byly vybudované za státní peníze, čili peníze nás všech.  Energetické rozvody také. Uhlí je nerostné bohatství také obyvatel této země. Přičemž ale peníze tečou do soukromých firem (mezičlánků)…

2) Tohle se zveřejnit v nějaké jiné vyspělé zemi, tak okamžitě padají hlavy politiků a jiných živlů. A u nás? U nás se nad tím zasmějou a vesele si řídí dál.

3) Němci platí sice o 1,2 Kč za kWh vice, ale taky jaký mají platy?

4) Vytunelování pomocí nesmyslných předražených investic, vykrádání obrovskými odměnami, prostě tunelování. A po maximálním snížení ceny podniku bude následovat velmi výhodný odkup firmy českými multimiliardáři.

5)  A proč si myslíte, ze sef ČEZu Roman sponzoroval soukromou školu prezidenta ? Já se domnívám, že to bylo neco jako sedmička v krabici, jen jiná forma.

Tak že je náš stát absurdistán je jasné. Nevládne pravda a láska, ale žluťoučké a kulaťočké penízky. Tady bude ještě hodně veselo…

Nelze komentovat.

Moved Permanently.