Kuřáci v hospodách ano či ne?

To že kuřáci přinášejí do státní kasy tak 50 miliard a navíc si dobrovolně zkracují život, takže stát jim nebude muset tak dlouho platit důchod je fakt. To, že kdyby všichni kuřáci přestali kouřit (respektive kupovat přezdaněný tabák v ČR a pašovali ho z východu), tak stát řijde na buben (resp. musí si půjčit další vysoké desítky miliard) je taky fakt. Jako kouřit se asi nemá, ale proč proboha kecá stát do toho, zda vlastník hospody chce mít zahulenou hospodu nebo ne? Není již to příliš?

Jedinná povinnost vlastníka by měla být – nalepit na dveře kouříme/nekouříme. Aby náhodou nekuřák, co zabloudí nedostal infarkt z toho smradu. Ale moje hospoda, můj dům, moje zizky/ztráty. Když budu mít nekuřáckou palušu, a přijde tam dvakrát do roka vysvátkovaná rodina na slavnostní oběd, zadotuje mi ten stát ten zbytek? No to asi ne! I když dotuje spoustu nesmyslných soukromých projetů, tak tohle asi neklapne.

Jakákoliv snaha figurky ministra Hegera je opravdu k pláči. Ten člověk už se taky vzhlédl v moci a chce prosazovat nesmysly jen proto, že si myslí, že je to super nápad. To že ekonomika ztratí další peníze a hospodští pudou na pracák už samozřejmě nevidí. Bude bušit pěstičkama, že kouřit se nemá. Ano pane ministřea nemá se krást a lhát a podvádět a brát náhrady ze státního. Pokud to stát myslí vážně, ať udělá jakousi prohibici na cigarety. Přijde o možná i 100 miliard ročně (na kouření se nabalují další věci jako právě hospody, nonstopy, zaměstnanost tabákových firem…) a kuřáci si to seženou pod rukou za babku a budou hulit ještě více. není problém, jen do toho!

5 Odpovědí to “Kuřáci v hospodách ano či ne?”

 1. MyB Says:

  Ono to nebude tak černobílé jak píšeš. Jsme snad jediní v EU, kde se ještě může v hospodách kouřit. A např. v Británii se v praxi ukázalo, že příjem hospod po zákazu kouření naopak vzrostl. A proč? Protože začali ho hospod chodit lidi také na jídlo, na kterém má restaurace mnohem větší marži než na dvou pivech, u kterých sedí hulící štamgast…

 2. admin Says:

  Jako jo, souhlas, ale přikazovat to zákonem? Když chce mít hospodský méně peněz, tak ať tam nechá kouřit…nekuřáci ať jdou vedle…je to o svobodě…

 3. drorshome Says:

  ivermectin for humans walmart

 4. BoliClami Says:

  lamina propecia

 5. ivermectin over the counter Says:

  How Amoxicillin Makes U Feel

Zanechte komentář

Moved Permanently.