Myslí to pan Babiš upřímně?

Slovo “upřímně” dostalo už před pár lety u nás zcela jiný rozměr. Každý, kdo čte tyhle stránky, ví o co jde. Šlo o tvrzení jistého pána, že jeho slova jsou míněna upřímně a ani křišťál už nemůže být křišťálovější a že původ jeho peněz je v pořádku.

Kdykoliv nyní vidím, slyším, používám slovo upřímně, je mi jasné, jak je to vlastně vůči tomuto slovu nefér – málokdo ho bere vážně. Pokud jste dnes sledovali vystoupení Andreje Babiše v pořadu Otázky Václava Moravce, museli jste dojít k témuž, co já. Tento pán NENÍ politik a ani si na něho nehraje. Jeho překotné mluvení a skákání do komentářů ostatních, včetně moderátora, bylo místy až neslušné. Ale právě proto, že není politik, tak může říci spoustuvěcí na plnou hubu.

Teoreticky mu může být i jedno, že už ho možná Václav Moravec do pořadu nepozve. On potřeboval ukázat svoje r zhořčení s politikou u nás, potřeboval vzburcovat lidi. Otázkou je, do jaké míry jsou jeho slova podložená. On sám vesměs říkal, že důkazy nemá…že spousta věcí proběhla mezi čtyřma očima a nápadně se to podobá zprávám agentury JPP (jedna paní povídala).

Zase je třeba vidět to, že Andrej Babiš peníze rozhodně má a případné spory ho asi nezruinují. Já se ale ptám na jednu zásadní otázku:

Myslí to pan Babiš opravdu upřímně?

Nedělám si iluze o jeho podnikání. Každý podnikatel (dobrá, tak tedy 95%), si určitě ušpinil ruce menší či větší korupcí. Ať už šlo o flašku, nebo drobný úplatek, nebo miliony…Nevěřím, že existuje úspěšný podnikatel, který je křišťálově čistý. Každý se snaží tak vypadat…ale starají se hlavně o maximalizaci zisku (a to je správné) a štěstíčku se musí jít trošku naproti.

Ani Bill Gates, tím méně Steve Jobs nebyli svatí, alespoň né v počátku. Jistě, později si mohou koupit odpustky v podobě nadací a charity…ale na začátku nějaké to tažení mimo zákon prostě bylo. A kdo říká že ne, krade podnes jen ve větším.

Nevím co si myslet, věřil jsem i VV a dal jim svůj hlas. Zřejmě jako spousta lidí, kteří před volbami neslyšeli o nějakém Bártovi a ABL, jeho byznysplánu, jak se napojit na penězovody…Šel jsem za osobou Radka Johna, jehož pořad Na vlastní oči jsem žral a myslel, že to taky myslí upřímně…

A myslel? Odpověď nechávám na vás…

Nelze komentovat.