Na pomoc Romům má jít přes pět miliard

Na svém oblíbeném zpravodajském webu jsem uviděl zase pěkný titulek, který se mnou trošku zamával. Jeho link najdete tady: Pomoc Romům za pět miliard . Tak teď nevím, jestli jsem ho vůbec správně pobral. Je celkem krátký, ale už z nadpisu je jasné o co jde. Nepřizpůsobiví lidé dostanou sídliště. Nájem moc neplatí, zdevastují ho a udělají si z něj ghetto. Státu to nevadí a dále sem pumpuje peníze. Umíte si to představit s jinou menšinou? Třeba, že stát vytvoří sídliště pro etnické Čechy, nebo pracovité Vietnamce či japonskou komunitu? Já moc ne. Dnes už i prezident Klaus řekl správný názor, je třeba zakročit silou! Něco se už musí změnit. Ono je stejně už pozdě, ale vždy může být ještě hůře. Dnes vyšla statistika o počtu obyvatel v ČR. No přibývá nás. Ale bohužel pouze díky přistěhovalcům. Proti nim nic komplexně nemám. Sice nejsem moc stoupencem propagovaného multikulti, ale kdo chce tady žít a pracovat, tak je vítán. Kolik jich ale je? Těch pracovitých? Více bude zřejmě těch druhých. Ale opět je jasné, nejde jen o problém v ČR, každá demokracie si to musí prožít, akorát teď je to vidět mnohem více – i kvůli dluhové ekonomické krizi. Nejlepší příspěvky z diskuze zde uvádím po drobných korekcích. Některé stojí fakt za to .

Koupili jsme si byt v paneláku, společenství si vzalo úvěr 3,5 mil. na opravu celého domu. Platit to budeme ještě 12 let a nikdo nám z toho nic neodpustí. Jistá skupina našich spoluobčanů zničí celý dům – okna rozbijí, radiátor odmontují a prodají do šrotu, podlahu spálí na ohni před domem. Jak to vypadá okolo takových domů, je zbytečné připomínat. Ale starostlivý stát dům opraví (z jakých asi peněz?), obyvatelé se vrátí a všechno začíná znova od začátku. Může mi někdo vysvětlit logiku tohoto počínání? (Pozn.: Ano nemůže, logiku to totiž nemá).

To si snad dělají srandu? Z perspektivy člověka, který si každou korunu musí vydřít vytvářením hodnot, je podobná pomoc cikánstvu, tak jak ho známe při večerním návratu z práce, plivnutí do tváře. Mě se taky nechce chodit do práce o víkendu, dělat přesčasy, makat přes svátky, ale jinak to nejde a pro mladého architekta to není žádné terno 15 tis čistého/měs/250hod a buď rád, že máš v podstatě otrockou práci. Život je boj, a je v něm potřeba na sobě tvrdě makat. Pokud se kdokoliv chová slušně, maká na sobě, tak nemůže mít problém i kdyby byl béžovomodrej. Já sem taky začal od nuly, chodil sem v hadrech ze sekáče a nemohl si dovolit ani jet v zimě na lyže a radši jsem makal na tom abych vystudoval a stejnak nemám po čtyřech letech praxe ani na hypotéku na 1+kk! Co je to za opětovný nesmysl lít peníze do někoho, kdo si toho neváží a dlouhodobé zkušenosti ukazují, že to stejnak nic nezmění? Proboha!

Každá koruna poslaná těmto lidem situaci zhoršuje.Není možné někomu vysvětlovat, že by měl pracovat a jedině tak může uživit rodinu, když mu pak dám bez práce na ruku balík peněz formou podpor, dávek, dotací atd. Tím jen dokazujeme, že to bez té práce jde. Jedinou možností je brutální osekání těchto peněz a jejich přesun na zabezpečení pořádku. Když někam postavím hladového flákače k lopatě a za záda mu dám policajta, aby si nemohl obstarat jídlo nepoctivě, může dotyčný poměrně rychle pochopit vztah mezi prací, penězi, jídlem a blahobytem. Když budu dotyčnému (aniž by sáhl na lopatu) nosit denně pečenou husu, aby se mu lépe přemýšlelo, tak se té lopaty do smrti nedotkne. (Pozn.: Příměrů je spousta, tento je pravdivý a vtipný zároveň).

Nelze komentovat.