Nová občanka nekomunikuje? Asi díry na Marsu, jinak to není možný

Pečlivě si přelouskejte článek na našem oblíbeném serveru iDnes. Prý to není chyba systému….hmmm tak koho asi? Té paní? Ona může za nefunkční systém? Prý nemívají problémy tohoto druhu…no tak teď už asi mají, že? Co to řešit?

Nejedná se o systémovou záležitost…tomu lze možná věřit. Místo aby systém udělala jedna poctivá firma za pá milionů, poptávají se kamarádské firmy tu na tohle, támhle na tamto, jenom aby erát pustil korunku.

Každý by prý měl sebou raději nosit i další doklad. Aha…tak to tedy zrušme všechny doklady a udělejme jeden pořádný, ne? Já mám tahat rodný list, řidičák, občanku, pas, fotky z maturitního tabla nebo ještě něco? Dříve (já již nepamatuji) byla prý občanka knížečka, kde bylo spousty užitečných údajů.

Dnes máme elektronické čipy, na které se údajně nevleze ani pět samyc? Není to trošku skok do století páry? Základní registry jsou tak základní, že tam nenajdete nic!

Pár komentářů pod článkem na pobavení 🙂

Čestné prohlášení???

Fascinuje mne nápad, že pro výpis z rejstříku trestů se bude rodné příjmení zjišťovat na základě čestného prohlášení. U čestných lidí je to nadbytečná buzerace a ten, kdo čestný není, klidně prohlásí cokoli, jen aby skutečnosti zamlžil. A tenhle systém mu v tom krásně pomůže. Nebylo by jednodušší občanky zrušit a nahradit zjišťování totožnosti taky čestným prohlášením?

Asi za to může počasí

Úřady neví, co přesně se stalo, ale hned ví, že chyba systému to není.

Občanský průkaz

Cestovní pas, druhý cestovní pas, zbrojní průkaz, řidičský průkaz, možná i karta studenta a karta přidělená největším soukromým výběrčím daní – VZP. Tím vším pokud mám tu potřebu můžu prokázat svoji totožnost. Může mi někdo racionálně uvažujácí vysvětlit proč platím další úředníky a v podstatě celý dalši odbor (kopii agendy cestovních dokladů) za to že mi vydá doklad který vlastně nepotřebuji. Kdo by se potřeboval někomu někde někdy legitimovat ať si vyřídí třeba cestovní doklad (ideálně zdarma) a mě nemusí nikdo obtěžovat s další plastovou kartičkou.

Nelze komentovat.

Moved Permanently.