Pana Drábka zasáhlo, že podřízený krade, zamáčkněte slzu

Určitě jste se dostali ke článku, kde je pan ministr Drábek zasažen obviněním jeho prvního náměstka. Oko by nezůstalo suché. Citujme hezkou větu:

“Skutečně si neumím představit, jakým způsobem může první náměstek ministra vykonat takový trestný čin jako uplacení někoho,” uvedl Drábek.

Takže se zhluboka nadechněme…člověk, který nezadal tendr na IT systém za několik miliard, dle Drábka nemohl nic ovlivnit. Hm…tak to nevím, kdo jiný tedy za polofunkční a několikrát předražený systém může a komu šla zřejmě malá domů – do kapsy. Ta malá mohla být klidně v desíkách milionů (a to se držíme při zemi).

Podívejme se na další článek, z dubna tohoto roku, kdy Šiška chce žalovat Radima Jančuru, že ho pan Jančura vykreslil jako zloděje. Citace Šišky: “Ministerstvo díky našim krokům šetří na provozních výdajích prostředky v řádu stovek milionů korun ročně. Deformování a překrucování této skutečnosti nepodloženými a lživými pomluvami je nehorázné a pro mne nepřijatelné,” uvedl Šiška v tiskovém vyjádření.

Reagoval tak na vyjádření Radima Jančury, který řekl (citace ze stejného článku): “Že ministr Drábek je zase s náměstkem Šiškou de facto zloděj. Když si jeho náměstek udělá bez výběrového řízení program za dvě miliardy, tak to snad musí vědět a musí v tom mít prsty. Na to nepotřebuju důkazy,” řekl Jančura v rozhovoru.

Myslím, že trestný čin se musí překvalifikovat  a rozšířit i na “nechání se uplácet”. Podobně jako Al Caponeho – nedostanou je za mnohem větší zločiny, ale za nějakou blbost…kdoví, zda z toho bude aspoň podmínka…holt banánová republika.

Zanechte komentář

Moved Permanently.