Povinná mateřská pro muže?

V Parlamentních listech najdete dnes opět fajnový nápad z dílny ČSSD. Že by bylo dobré povinně rozdělit tzv. mateřskou dovolenou mezi muže a ženu. Tj. zase další nařízení, další šikana, další soustředění moci do rukou státu. Vemte si situaci takřka modelovou. Většina mužů jsou skutečně živitelé rodin, tj. jejich příjmy jsou vyšší než jejich něžnějších protějšků.

Pokud by musel muž odejít povinně z dobře placené práce na rok či dva, znamenalo by to pro začínající rodiny možná až likvidační následky. Většina mladých rodin splácí hypotéky a úvěry a nemají jaksi čas a chuť se podřizovat vrtochům lidí z vlády, co nikdy opravdu nepracovali…viz třeba “profesionální” Kindermanagement největší opoziční strany.

Dále se v článku píše sarkasticky o dalších “povinných záležitostech”: povinné kojení půl napůl, povinné rození dětí půl napůl, povinná doba snídaně a večeře…sám bych ještě dodal povinný styk 3 x týdně, ne více, ne méně, povinné čerpání pohonných hmot každý týden za 1000Kč, bez ohledu na to, zda to potřebuji nebo ne…dalších absurdních věcí lze vymyslet tisíc.

Který bude příští a z které strany přijde? Naši politici jsou zkrátka pouze výjimečná líheň talentů…na vyrábění nesmyslů.

Zanechte komentář

Moved Permanently.