Protikorupční policice zadržela sponzora protikorupčních Věcí veřejných

Taky se vám zdá název článku krkolomný až těžkopádný? No nejste sami…třikrát jsem si to přečetl po sobě a nic moc. Něco jako nacista stíhá nacisty nebo automobilový závodník stíhá automobilové závodníky. Takový rychle a zběsile…

Anebo jen zběsile? Tady ve článku na našem oblíbeném idnesu vidíme o co jde. Zamozřejmě žijeme v “demokracii”, takže zadržení je pouze zadržením, může to potkat každého z nás a rozhodnout musí nezávislý soud. Ale – citujme pár vět z článku:

Mezi zadrženými je sponzor Věcí veřejných, advokát Daniel Musil. Šéf strany Radek John tvrdí, že nikdy nedostali peníze od firmy spojené s prodejem pohonných hmot.

“Pan Musil není hlavním sponzorem strany, jak se v médiích už druhý rok objevuje. Jako fyzická osoba daroval půl milionu korun. Nedostali jsme peníze od žádné jeho firmy spojené s prodejem pohonných hmot, takže se Věcí veřejných tato kauza netýká. Přesto ji budeme bedlivě sledovat,” řekl Radek John.

Skoro bych zatlačil slzu…a co tento článek? Opět citujme:

Poslanec Věcí veřejných Michal Babák, který má na starosti stranické finance, zveřejnil o víkendu na webu VV informaci, že za akciovkou Kastelis (věnovala straně 3,5 milionu korun rozepsaných do dvou darů) stojí zprostředkovaně přes panamskou společnost LBE International Business and Marketing Advising právník Daniel Musil z Brna. Stejně jako za firmou Malepar, která loni obdarovala Věci veřejné podle zprávy o hospodaření částkou 2,68 milionu korun.

Takže lže John nebo Babák? Nebo oba? Nebo nikdo? Někdo musí lhát. Něco je dohledatelné, takže to musí být zřejmě pravda.

Buď pan John jako předseda superprotikorupční strany nic neví, nebo dělá hloupého, nebo lže…

Celá strana Věcí veřejných byl dobrý pokus, bohužel neměl ani tolik slušnosti počkat, až budou opravdu na postech a rozkrádat, ale začal to už přímo před vytvořením strany. Takže nebyli dostatečně stmeleni a ambiciozní paní Peake se rozhodla osamostatnit. Kmotr hadra. Jen se postřílet…

Zanechte komentář

Moved Permanently.