Stejná průměrná mzda jako v Německu?

Hm tak prý možná nejdříve 2037. Ne že by to nebylo jedno. To už nám sliboval Václav Klaus na začátku 90. let. Pochopitelně se tak nestalo. Článek najdete tady pod názvem Čech bude brát stejnou mzdu… Tyto články dokáží vždy spolehlivě rozběsnit velké množství lidí. Zkorumpovanost našich vládců a neschopnost mít ve vládnutí nějaky náznak koncepce je skutečně nepřehlédnutelná. Ještě tam hoďte nějaký článek o Řecku, jak choí v 50 do důchodu a berou 5000 euro.

To jsou ty správný články na naštvání hodně lidí. Teď ještě ministr Drábek přijde s povinnými pracemi pro nezaměstnané. Tak proč si já platím sopojištění? Abych živil ty, co nikdy nepracovali a nepůjdou ani teď? Zase to dopadne na slušné lidi, kteří nepřišli o práci vlastní vinou, teď budou dřít zadarmo pro obec, místo aby si hledali novou práci. Toto už je na defenestraci.

Ostatně v diskuzi je pár dalších postřehů, vychutnejte si je!

V Česku se to má následovně: plat prodavačky supermarketu je asi 14 tis. hrubého, plat vedoucí prodejny supermarketu je asi 22 tis. hrubého, plat hlavního manažera pro několik prodejen je asi 150 tis. hrubého. Takže spodní dvě skupiny žijí od výplaty k výplatě, zatímco ta vyšší žije velmi nadprůměrně. V Německu je plat prodavačky supermarketu je asi 50 tis. hrubého, plat vedoucí prodejny supermarketu je asi 65 tis. hrubého, plat hlavního manažera pro několik prodejen je asi 85 tis. hrubého a všechny skupiny jsou ohodnoceni slušně dle svého zařazení, jezdí na dovolené, dokáží ušetřit i pro své potomky. (To bych bral taky, u nás je velké množství vysoce přeplacených managerů a zbytek. Nic mezi tím).

Díky za článek, ale tak růžově jako autor bych to asi neviděl. Pravdu má ve srovnání cenových hladin kdysi a nyní, ale abychom dohnali Německo, museli bychom růst rychleji, než Němci, což se zatím jaksi nedaří – zaprvé proto, že naše vývozní ekonomika je orientována z velké části na Německo a vezeme se tedy na jeho vlně, zadruhé proto, že naše ekonomika je spíš o montovnách a nízké přidané hodnotě a méně o vývoji a výzkumu v oblasti materiálů, technologií atp (čímž bych chtěl “poděkovat” našim vládám, že to takto díky podfinancovávání výzkumu a školství nastavily). Jinak řečeno, jako ekonomika budeme spíš sledovat odbytové trendy v Evropě, místo abychom trendy dokázali vytvářet, nebo alespoň ovlivňovat.

No nevím, jestli se někdy dožiji toho,že zde budou stejné mzdy jako v Německu! Někdy si říkám, že je škoda, že na Bílé Hoře zvítězil císař a ne vzbouřenci – čeští páni. V případě jejich vítězství by se vše vyvíjelo jinak. Nepřišli by sem jezuiti, nevnucovali by lidem češtinu, nezůstali bychom katolickou zemí, ale stali bychom se plně protestantskou zemí a byli by z nás Němci tak jako z lužických Srbů. Druhou sv. válku bychom sice skončili jako poražený národ, ale to Rakušané s Němci také a podívejme se, kde jsou. Tam bychom byli i my. Nemluvili bychom sice česky(jen pár lidí na venkově), ale to by bylo stejné jako v Lužici. Faktem je, že by asi u nás neproběhl obrovský kulturní rozmach k jakému tady v 17. století došlo a byli bychom v tomto směru asi zaostalejší, avšak ta doba temna ke které by tu došlo, tak ta by byla zase vykompenzována ve 20.století.

Nelze komentovat.