Tak se nám rozpadají VeVerky

Opět ukázaly (ty VeVerky, takže tvrdé Y), jakou jsou nestálou stranou složenou prakticky z přeběhlíků. Někteří se sice ještě nerozhodli, kam přeběhnou, ale situace se mění každou chviličkou. Karolina Peake třeba tady se píše, že se chystá založit novou stranu.
Proti tomu bych až tolik neměl, ale všichni tito odpadlíci byli zvoleni za Věci Veřejné, takže by měli i zároveň složit mandát. Žádný volič nevolí osoby (v Parlamentních volbách), ale pouze strany. Kde je nyní důvěra v politiku? Proč není jednota uzákonit zákon o přeběhlictví – kdo chce ať jde, ale složí mandát?
Situace už je velmi nepřehledná a lidem se již toto nejeví jen jako výsměch, ale jako vyloženě protiprávní jednání. Prostě zločinné. Sice asi žádný zákon porušen nebyl, ale jak by se líbilo třeba pravicovému voliči, kdyby se jeho volená strana během Parlamentních krizí rozpadla a půlka klubu šla volit třeba s komunisty? Není to vyloženě podvodné jednání?
Nevím jak to dopadne, ale výsledek bude tentýž: Prohrají voliči, vyhrají ti u těch koryt, kteří si s námi dělají co chtějí…

Zanechte komentář