Ujíždějte od nehod, vyplatí se to!

Poměrně dlouhou dobu sleduju kauzu ” Piráta Laciny ” , který dle rozhodnutí soudu stráví pět let za mřížemi. Za údajné vytlačení řidičky z dálnice D1, přičemž hladním svědkem je svým způsobem nekvalitní kamerový záznam. Ten byl ještě zpomalován a zrychlován dle potřeby, aby vyniklo pirátské chování. Články a video (neupravené) najdete zde na populárním webu D-Fens.  Další okolnosti ohledně odvolání najdete na iDnesu.

Minulý týden jsem četl tuto kauzu, ohledně devatenáctiletého Ondřeje Březiny – ten dostal dva roky “natvrdo” za nepovolené objíždění tramvaje a zabití chodkyně.

Srovnejme obě dvě kauzy. V první pan Lacina možná lehce zmatkovitě předjížděl a možná přispěl k havárii řidičky v mazdě. Poté, co si všiml, že auto je v kotrmelcích ihned zastavil a zavolal záchranku. Dostal 5 let nepodmíněně. Na druhé starně je madík Březina, který jel jako prase v obci sedmdesátkou, zabil člověka a dostal pouhé dva roky.

Přitom to nebyl jeho první přečin v dopravě! Na to že mu sotva oschl inkoust na řidičáku, už je pan mladík pěkně agresívní, ten měl dostat trest mnohem vyšší – usmrtil nevinného člověka a byla to prokazatelně jeho chyba.

Pan Lacina možná vůbec nic neudělal a odsedí si 5 let za to, že řidička mazdy zmatkovala a lekla se. A i kdyby to udělal úmyslně, tak se nikdo nezabil ani vážně nezranil. Navíc po nehodě hned zastavil a volal pomoc.

Takže pro shrnutí. V prohnilé české justici je pro každého jednoduší zachovat se následovně: pokud způsobíte nehodu, ujíždějte. Ona si vás policie asi dohledá, ale vymluvíte se na šok a dostanete jen tytyty. V žádném případě nezastavujte, nevolejte pomoc, dopadnete hůře.

Jen tak na závěr – kdyby se pan Lacina nezachoval jako chlap a nezastavil a ujel, nikdo by na něj pravděpodobně nepřišel. Záznam kamery neumožní přečíst značku a na paměť aktérů bych se nespoléhal. A i kdyby na něj došli, mohl tvrdit, že si ničeho nevšiml, že on nic, on muzikant.

S poctivostí leda pojdeš…

Nelze komentovat.