Ulevíme podnikatelům, káže Nečas

Tak jsem zahlédl článek jak Vláda Petra Nečase plánuje ulehčit podnikání lidem. Prý se ušetří až 22 miliard! Zajímavé počty. Tenhle stát má zjevně spoustu skrytých rezerv. Proč je nevyužili naši vládcové dříve? Jak došli na zajímavou cifru?

Nyní běžně musí nejenom podnikatel, ale i občan dokládat informace, které mají úřady dávno elektronicky k dispozici. Pokud možno ještě ověřené a s kolkem…Ty se posléze znovu archivují v papírové podobě.

Což to zkusit dle předvolebních slibů zjednodušit úplně? kde je avizované zakládání s.r.o. za 1000 Kč? Kde jsou další sliby? Co nový zákoník práce? Nejde poněkud proti zaměstnancům? Co šikana v podobě uklízení ulic? Nedopadne to pouze na “běžné občany” a nikoliv na parazity? Těch otázek je spousta…mají odpovědi? A co si o tom myslí lidé v diskuzi na idnes?

Je třeba propustit 50% úředníků a hned bude méně papírování. Zrovna přišel nový zákoník práce, vzápětí nový SW na DPH, odvody, nové tiskopisy, pak cestovné kde se mění každý rok pár korun nahoru nebo dolu, zahraniční cestovné u všech států zůstalo stejné s rokem 2011, ale alespoň u tří států Irsko, KLDR, a ještě jedna vzdálená země se sazba změnila a tak opět zaplatíme tisíce za předělání SW. A pak to vše musí vyjít tiskem. A nový SW a tiskopisy na mzda a další . A samozřejmě změna náhrad na stravné apod. Změna vyměřovacích základů pro pojištění. Těch kravin a zbytečných změn za 20 let vyšlo už nespočet a to asi doslova protože to již nikdo nespočítá.

Takovouhle hloupost už vám nezbaští ani volič Jyrky Paroubka…pohřbít léta budovanou umělou zaměstnanost a podporu nesmyslných státních ouředníků darmožroutů coby vděčných věrných voličů ??? Tak to jo…Tak teď tu o Karkulce…

Nelze komentovat.